28 Aralık 2013 Cumartesi

Oyun onuyom!!

 Nil napıyosun?
Oyun onuyyooom..
   Bu aralar pek dillendi kendisi..Hemen hemen bütün dediklerimizi tekrar etmeye başladı.İstekler emir kipleriyle birleştirildi.Anne oku,git,aç,koy,yıka..Uzun süredir kitabındaki nesneler,hayvanlar,araçlar da çok ilgisini çekiyor.Kitabı bitirdik diyebilirim.Abajur kelimesini çok net söyleyemese de ben sorduğumda sekmeden gösterir.Bazen de ben ona sorarım o dilinin döndüğünce artık..
   Tamamlama kartlarını dün temin ettim.Acaba sarmaz mı diye korkmuştum ama başarıyla tamamlıyor ve eğleniyor.Tamamladıktan sonra soruyorum oldu mu diye oldu .ko ko de kenara ayırıyoruz.
   Parka gitmek herkes gibi bizim de en sevdiklerimizden.Hele birde top havuzu varsa dadından yenmez.Bilmiş kızım eğlenirken öğrenenlerden anne vavi diye o top gösterilir,eğlenceye devam edilir.
   Renkleri de yavaş yavaş öğreniyor sanırım.Bir gün dışarı çıkarken eşime Nil e mavi ayakkabılarını giydirir misin diye seslenmiştim.Bunu duyan Nil ayakkabılarının arasından mavi olanı almış babasına veriyor.Baba vavi vavi diye.Sonra sen misin isteyen diğer renkler için de çalışmalara başladık.Kulelerimizin renklerinden aynı olanları birbirinin içine atarak bir eğlence daha bulduk.
 Evcilik oyunu için ona birde bebek arabası aldım.Uyutmaya bayıldığı bebeklerini gezdirsin diye.Çantası da koluna....
Hiç yorum yok: